MARTIN ZADRAŽIL

CHOV POŠTOVNÍCH HOLUBŮ

Holubaření v Jihlavě

     Jelikož jsem nemohl na holuby zapomenout, obnovil jsem chov. Od místních chovatelů jsem  získal první holoubata. Následně jsem dovezl dvě holoubata od Ing. Kasala, z nichž holubice 4868 se později ukázala jako super chovná. Vynikající chovný materiál jsem dovezl od pana Ladislava Potůčka a tito holubi se stali základem mého chovu. Postupně jak se chov rozrůstal, jsem přistavěl oddělení pro holoubata, voliéru pro chovné a následně zcela nový holubník. Holubníky jsem měl v holubářské kolonii „Na Stráni“. Podle mého názoru to bylo nejlepší místo pro holuby, neboť holubníky byly orientovány na jihovýchod na vrcholu prudkého svahu.

     S holuby jsem začal závodit a ihned se začali projevovat kvalitní jedinci z dovezených posil. Postupně na holubníku vznikl tým zkušených holubů, kteří se pravidelně umisťovali v závodních listinách. Nejlepšího umístění bylo dosaženo v roce 2002 – 11. místo v OS Jihlava a v roce 2003 – 7. místo v OS Jihlava.

     V té době jsme již holubařili společně s mladším bratrem Zdeňkem, který postupně chov přebral a nyní na mých původních holubnících holubaří.

     V roce 2003 jsem se s rodinou přestěhoval do Stonařova a začínal jsem znova. Postavil jsem základní holubník, do kterého jsem si přivezl první holoubata ze svého původního holubníku. Následně jsem přistavěl chovný holubník, holouběcí holubník a oddělení s celami pro vdovy.